Od 24. apríla bude možné podávať žiadosti o obnovu domu

Pohodlný domov

Na webe Slovenskej agentúry životného prostredia obnovdom.sk bude čoskoro (od 24. apríla 2023) možné podávať ďalšie žiadosti o finančný príspevok. Na webe sa nachádzajú videá, kde sú detailnejšie vysvetlené detaily projektu.

Celkový cieľ projektu je znížiť energetickú spotrebu starších domácností. Ide o iný projekt ako Zelená domácnostiam – pri Obnove domov môžu o dotáciu žiadať iba majitelia starších domov, nie novostavieb. Do roku 2026 by sa mal štát podielať na obnove 30 tisíc domácností.

Aktuálne informácie je možné sledovať aj na Facebooku.

Agentúra sľubuje preplatiť  3/4 oprávnených nákladov (maximálne 15 tisíc euro pri úspore od 30 do 60 percent hlavnej energie + bonus 4 tisíc euro pri úspore nad 60 percent energie).

Ak máte otázky, napríklad či sa môžete uchádzať o príspevok hoci ste už začali s prácami bez žiadosti, kedy vám môže byť vyplatená platba, čo je to energetický certifikát – všetko sa podrobne objasňuje na spomínanej stránke.