Tepelné čerpadlá

Montujeme zelenú techniku

Montujeme tepelné čerpadlá
08:00 - 17:00 v pracovné dni

Nebojte sa nás kontaktovať a spýtať sa na detaily montáže tepelných čerpadiel. V prípade, že máte záujem o štátnu dotáciu, môžeme vám poradiť, alebo pomôcť s administráciou. Čím viac informácií nám poskytnete, tým ľahšie nadviažeme spoluprácu!

  • Montáže
  • Konzultácie
  • Poradenstvo ohľadom dotácií
  • Pomoc s prevádzkou zariadenia

Výpočet ceny závisí na vašich parametroch

Ak zbierate viac cenových ponúk,skúste nám čo najlepšie opísať technické parametre vašej domácnosti:

  • Je váš domov novostavba aleb rekonštrukcia?
  • Ako je váš dom zateplený?
  • Aká je jeho plocha v metroch štvorcových?
  • Aký je vek vašej stavby?
  • Kde sa nachádzate?

Zjednodušene: berie si teplo zvonku (zo vzduchu, z vody, zo zeme…) a odovzdáva ho vnútri domácnosti (napríklad do vody, ktorá zohrieva vaše izby). Tepelné čerpadlo potrebuje k prevádzke elektrickú energiu, ale nie tak veľa ako keby rovnaké množstvo tepla mal vyrobiť elektrický ohrievač. Fyzikálny proces sa nazýva Carnotov cyklus, ale laici to nepotrebujú vedieť.

U nás sú najčastejšie typy vzduch-voda, ale aj vzduch-vzduch, poznáme aj zem-voda, či voda-voda – jednotlivé čerpadlá sa od seba líšia parametrami, efektivitou aj cenou.

Táto otázka je zložitejšia a závisí od parametrov vašej domácnosti. Rozhodne by ste sa mali poradiť s odborníkmi, pretože vhodnosť kúrenia sa líši od prípadu k prípadu.

Slúži na oboje, kúrenie aj výrobu úžitkovej vody. V lete sa ním dá obrátením procesu dokonca chladiť. Otázka je: aká veľká je vaša domácnosť?

Áno, tepelné čerpadlo sa dá kombinovať s plynovým kotlom (takže sa ho nemusíte zbavovať) alebo fotovoltikou. Inštalácia je, samozrejme, zložitejšia, tak ako aj prevádzka, ale je to vhodné v niektorých prípadoch, keď potrebujete doplnkové  kúrenie, lebo jeden typ vám úplne nestačí.

Je možné mať doma systém aj takto zapojený, ale je tiež možné, že to nebude efektívne (radiátory vo väčšej domácnosti obsahujú stovky litrov vody). Efektívnejší systém je podlahové kúrenie – nakoniec, vždy sa nás na to môžete spýtať dopredu.

Áno, dokonca v mraze fungujú tepelné čerpadlá. Ostatne, 0 stupňov Celzia znamená to, že voda mení skupenstvo, nie že vonku nie je žiadne teplo. S klesajúcou vonkajšou teplotou ale tepelné čerpadlá strácajú efektivitu, preto môžete porozmýšľať nad nejakým doplnkovým kúrením. Našťastie, na väčšine územia Slovenska ie sú tuhé zimy už príliš dlhé.

Závisí od podmienok domácnosti, prístupnosti, náročnosti inštalácie… Nerátajte vždy s jedným dňom – poriadna poctivá robota vyžaduje čas a počas montáže sa vyskytuje vždy viac detailov na riešenie.

Teoreticky – ak máte nejaké staršie nekvalitné tepelné čerpadlo, tak istý zvuk bude vydávať. Modernejšie zariadenia sú čím ďalej tichšie. Najlepšie je zistiť si info dopredu, napríklad u človeka, ktorý už má čerpadlo namontované.

Tepelné čerpadlá pracujú relatívne automaticky, aj keď dnes mávajú ovládanie cez smartfón, nemusíte sa s ním často zaoberať – po montáži vám všetko ukážeme. Raz do roka je dobré zariadenie skontrolovať a vymeniť zanesený filter.

Ak spĺňate podmienky a včas pošlete dokumentáciu, je to možné.  Máme u nás projekt Zelená domácnostiam, ktorý pravidelne vyhlasuje nové kolá na rozdeľovanie prostriedkov alebo Obnovu domov (starších stavieb). S administráciu vám môžeme pomôcť, nie je úplne jednoduchá.

Inštalácia tepelného čerpadla
HORE