Ako zabrániť úniku vody v domácnosti

Ako zabrániť úniku vody v domácnosti

Každý domov závisí od vody - ak sa voda začne nachádzať mimo potrubí a umývadiel, rýchlo sa stane problémom číslo jeden.

Úniky vody často nie sú zrejmé na pohľad a preto sú zákerné. Identifikovaním úniku odstránite neskoršiu haváriu v zárodku. Je niečo v neporiadku? Zistíte to ľahko:

  • Sledujte účty za vodu. Ak nemáte mimoriadnu spotrebu (napríklad zavlažovanie trávnika počas sucha), tak je míňanie vody pre určitý počet ľudí v podstate stabilné. Ak sa na  faktúrach začnú objavovať príliš vysoké čísla, niečo sa deje.
  • Sledujte vodomer. Ľudia ho často ignorujú, ak je skrytý v ťažko dostupnej šachte - chyba. Únik sa dá zistiť tak, že zastavíte všetku spotrebu v dome, a ak sa čísla na vodomere aj tak pomaly hýbu, niekde to tečie.
  • Rukou ohmatávajte ventily, tesnenia, spoje, kde si myslíte, že môžu unikať kvapky vody, okom neviditeľné, ale na dotyk zajvné.
  • Známky úniku vody v domácnosti. Ak praskne potrubie pod zemou, môžete niekde vidieť vlhkejšie miesto, zelenšiu trávu. Stena môže zmeniť farbu, v domácnosti sa môžu objaviť plesne na rôznych miestach. Vyduté tapety, mokré sadrokartóny, zatuchnutý zápach - veľa rôznych vecí vám môže napovedať.

Inteligentný detektor úniku vody spozoruje problém okamžite

Čím je domácnosť staršia - a tým pádom aj vodoinštalácia, armatúry a sanitačná technika - tým sa zvyšuje šanca na únik vody. Detektor úniku vody Phyn Plus Uponor sleduje tlakové vlny v potrubí a v prípade úniku okamžite spustí alarm (dokonca po internete). Ovládať prívod vody vo vašom domove môžete ovládať cez telefón a to trebárs aj na dovolenke v zahraničí. Detektor monitoruje aj malé nestálosti v tlaku a veľmi malé úniky, v zime zase dokáže rozpoznať mrznutie vody v potrubí. Vďaka inteligentému počítadlu máte prehľad o pravidelnej spotrebe vody, viete presne koľko míňa ktoré zariadenie v dome - napríklad záchod alebo vaňa. Systém odstaví vodu v prípade úniku automaticky, ale prívod môžete ovládať aj vy manuálne.

Write Comment

Najpredávanejšie