Pre koho sú určené mobilné klimatizácie

Mobilná klimatizácia

Keď udierajú tropické teploty a vy nemáte v domácnosti klasickú klimatizáciu, mobilná varianta vám príde nesmierne vhod – netreba ju inštalovať, žiadne búracie práce, žiadni robotníci s certifikátom, jednoducho ju vybalíte zo škatule, pozriete si návod a začnete prevádzkovať.

Mobilné klimatizácie sa hodia do malých bytov, kancelárií, ale aj na chalupy či do starobylých budov – a dajú sa jednoducho zbaliť a odviezť v kufri auta na nové miesto. Pre koho sú určené? Napríklad pre ľudí, ktorí hľadia na cenu (pretože menšie mobilné klimatizácie sú zvyčajne lacnejšie ako viacjednotkové split klimatizácie) alebo tých, ktorí klímu nevyužívajú intenzívne väčšinu roka, ale stačí im prevádzka v pár najkritickejších dňoch.

Aj mobilná klimatizácia potrebuje niekde vypúšťať po kvapkách vodu, ale vystačí si aj s otvoreným oknom, poprípade iným nápadom. Žiadne búranie otvorov a drážok do stien, montovanie a zapájanie. Mobilné klímy sú užívateľsky priateľské spotrebiče. Takže ušetríte nielen na nákupe, ale aj na inštalácii. A väčšinou ušetríte aj na prevádzkových nákladoch, pretože ako majiteľ mobilnej klimatizácie nepožadujete veľký výkon.

Samozrejme, mobilné varianty sú určené aj tým, čo požadujú, aby ich prístroj mal čo najviac funkcií. Aj mobilné klimatizácie mávajú vykurovací mód, niektoré obsahujú odvlhčovanie vzduchu, diaľkové ovládanie, filtráciu nečistôt a podobne. Ak navštevujete múzeá, alebo historické budovy v lete, iste si všimnete, že vlastnia veľa mobilných kimatizácií – pretože zákony im neumožňujú stavebné úpravy na historických pamiatkach, ale prístroje sú zároveň šetrné k starému murivu.

Ak je pre vás dôležitý dizajn, opäť ste na správnom mieste. Klasické biele elegantné spotrebiče zapadnú do obývačok, sú dizajnérsky šikovne vyriešené, nenápadné a univerzálne.