Rekuperácie

Montujeme zelenú techniku
Rekuperácia

Okrem iných vetracích variant montujeme aj rekuperácie – rekuperačné jednotky, ktoré zabezpečujú stálu výmenu vzduchu v domácnosti, spätne získavajú teplo, šetria náklady a prispievajú k ideálnej vlhkosti vzduchu v domácnosti. Rekuperačná vzduchotechnika sa v domácnostiach presadzuje čoraz viac na úkor tradičných vetracích metód.

Ćerstvý vzduch z vonkajšieho prostredia sa privádza do interiéru a zároveň sa odvádza vydýchaný vzduch z interiéru do vonkajšieho prostredia. Rekuperácia tepla zabezpečuje, že sa teplo z odvádzaného vzduchu využíva na ohrev privádzaného vzduchu.

Rekuperácia pomáha udržiavať v interiéri príjemnú teplotu a vlhkosť.

Väčšie domácnosti využijú aktívny systém rekuperácie

Existujú dva hlavné typy rekuperácie:

  • Pasívna rekuperácia: Pasívna rekuperácia využíva prirodzené prúdenie vzduchu na výmenu tepla. Je najjednoduchším a najlacnejším typom rekuperácie.
  • Aktívna rekuperácia: Aktívna rekuperácia využíva ventilátory na privádzanie a odvádzanie vzduchu. Aktívna rekuperácia je účinnejšia ako pasívna rekuperácia, ale je aj drahšia.

Vzduch v interiéri môže obsahovať škodlivé látky, ako sú prach, peľ, dym, baktérie a vírusy. Môžete si tak zarobiť na astmu či alergiu, alebo iné dýchacie problémy. Suchý vzduch spôsobuje problémy s pokožkou a očami. Vydýchaný vzduch je príčinou únavy, bolesti hlavy, nechuti pracovať… Určite to dobre poznáme. V 21. storočí ale neriešime dilemu, či teplúčko alebo čerstvý vzduch. Kvalita vzduchu sa dá zlepšiť a zároveň zlepšiť aj podmienky vykurovania – vďaka rekuperačným jednotkám.

HORE