Oplatí sa montovať klimatizáciu v zime?

Montujeme zelenú techniku
Klimatizácia v zime

Podvedome vnímame klimatizáciu ako čisto letnú záležitosť (čo aj je), ale ako sa hovorí: dobrý gazda vidí za roh a pripravuje sa dopredu. Tak veľkú investíciu by sme mali plánovať a nenechávať si to na poslednú chvíľu – až udrú horúčavy.

Väčšina ľudí na klimatizáciu v zime jednoducho nemyslí.

Pritom práve v zimnom období môžu byť podmienky na inštaláciu v niečom priaznivé:

1. Vyhnete sa letnému zhonu. Keď máte iné povinnosti, ale najmä: objednať si klimatizáciu na jar a v lete napadne veľkému množstvu domácností. Firmy nemusia stíhať a nemusia mať na sklade model, ktorý ste si vyhliadli. Nejde o to klimatizáciu iba kúpiť, montáž je celkom náročná – treba na ňu skúsených pracovníkov a firma musí mať certifikát. Mohlo by sa stať, žeby ste pred dovolenkou nezohnali dostupných montérov (alebo zohnali, ale za väčšiu sumu ako zvyčajne).

2. Klimatizácie sú v zime lacnejšie. Je to tak. V mesiacoch, keď sa dobre predávajú, nemajú firmu motiváciu zlacňovať, naopak, snažia sa z najsilnejšieho obdobia v roku zarobiť aj na zvyšok roka. Zákazník, ktorý si všíma ceny mimo sezónu môže naraziť na výhodejšie ponuky.

3. Dnešné prístroje majú reverzný mód. To znamená – že nielenže ochladzujú, ale aj zohrievajú. Ako prídavný ohrievač môžu pomôcť – a neraz prekvapiť svojím okamžitým a silným výkonom. Navyše, klimatizácie sa spravidla ovládajú jednoduchšie ako sofistikované vykurovacie systémy s programovateľnými termostatmi. Dnešné klimatizácie disponujú napríklad wi-fi a dajú sa ovládať cez tablet či telefón.

Share
HORE